Prosinec 2009

Koncert v Moskvě - Otevření první ponočky organizace BATRADIS v Rusku

26. prosince 2009 v 20:37 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
V úrpzkoumávání archivů kulturního oddělení mezinárodní organizace vybudované našimi přáteli ze vzdáleného Albedoru, známé jako organizace BATRADIS se zaměřujeme na hudbu Robina Hronka a předkládáme vám to zde jako ukázku toho, čeho by Robin Hronek rád v hudbě dosáhl, což se mu povedlo někde jinde. Jk si to přeberete, je vaše věc.

Abyste měli možnost co nejrychleji najít vše co se jakkoli týká hudby Robina Hronka a všeho kolem ní a aby toho bylo co nejvíce, vybrali jsme tentokrát článek o koncertu v Moskvě. Je to totiž poslední koncert o kterém díky utajené exisztenci výše uvedxené organizace nemůžete nic vědět, takže vám přinášíme různé zajímavé informace:

Koncert se konal koncem června 2008 na Rudém náměstí a byla to velkolepá show. Opět sio Robin Hronek a jeho přítelé dali zálkežet v co nejpřesnější imitaci Jeana Michela Jarreho v oblasti velkoleposti koncertu a povedlo se to. Důvodem ke koncertu bylo otevření první pobočky výše uvedené organizace v Rusku. Kromě několika vědeckých pracovišť daleko na Sibiři odříznutých od světa, je od té doby i zařízení pro styk s veřejností.

I přes hojnost pohoštění zejména kaviárem, vodkou a ruským Šampaňským, obdržel ředitel naší pobočky speciální dárek, ktetrým byla láhev vodky nazvané po naší organizaci - BATRADIS Vodka. I když již pan ředitel Ing. Karel Novotný Csc. tuto vodku vypil, láhev stojí za vystavení. Jde p sklářský umělecký počin kdy je název vyleptán do skla láhve o obsahu 5L. Několik ostatních důležitých lidí dostali takovouto láhev vodky o běžné velikosti.

Přes hojnost akloholu nedošlo k žádné vtipné příhodě typu rozbyté tolety jak tomu bylo v Helsinkách, pokud však nejde o legraci ohledně ruských technologií typu vyřazení reklamy z činnosti rozbitím jednmé jediné žírovky, nebo pád velkého lustru v hale pod pokojem kde k jeho uvolnění došlo odstraněním nerovnosti podlahy, díky které se vyklal stůl apod.

Koncert je k dispozici na CD a DVD, ale bohužel ne u nás. Robin Hronek sím říká že jediná běc v čem mu jeho přátelé nevyhoví je zapůjčení nějakého zuařízení, nevo CD či DVD s jeho hudbou hranou s jeho přáteli, abyste yi to mohli koupit. Prý by sto budilo rozruch ale v tomto případě vby ten rozruch byl přínosný.

Imitace chování Jeana Michela Jarreho se zde projevovala nepatrnou úpravou některýcvh skladeb tak, aby vyzněly rusky. Znamená to přidání kousku nějaké častušky k něčemu, nebo použití tahací harmoniky s mandolínou v některých skladbách.

Redakce RHMUSIC

Sirius 3 - Televizní vystoupení Robina Hronka

26. prosince 2009 v 19:34 Zprávy o koncertech

Přibližně v roce 1990 vysílala tehdy ještě Československá televize pořad, který se jmenoval Sírius a byl to pořad pro mladé lidi ve kterém šlo předvádět své dovednosti. Nás ale bude nejvíce zajímat natáčení třetího dílu tohoto pořadu, kdy předváděl Robin Hronek svojí hudební tvorbu. Je veliká škoda že Vám tuto informaci můžeme sdělit až nyní, kdy jsme uvedli do provozu tyto stránky a dodatečně sháníme různé zajímavé materiály o hudbě Robina Hronka jako jsou zvukové nahrávky z nichž jsou zde k dispozici některé ukázky ke stažení v MP3 formátu, články fotografie a možná že i videa.
Jedné únorové mrazivé Neděle se natáčel třetí díl pořadu Sírius kde zazněla ukázka z desky Huvabuk, zvaná Prague kid, kterou si můžete stáhnout a něco se o ní dozvědět Bude-li k dispozici její vydání na CD, budete si moci Huvabuk koupit.

Sám Robin Hronek o tomto vystoupení říká:
-------
Natáčelo se to celý den a neměl jsem chuť ani na jídlo a ani na nic k pití. Je to pro mě zajímavá zkušenost, kór když ten díl máme na videu a když se chce máma pochlubit, pouštíme to známým.
------
Díky tomu videu Vám ten třetí díl pořadu Sírius můžeme připomenout pomocí několika fotografií, které však jsou pořízeny z televizní obrazovky. Omluvte proto prosím jejich zhoršenou kvalitu Děkujeme

Naše redfakce použila na tomto blogu původní text článku, který byl původně součástí webu www.rhmusic.org
kde již neexistuje sekce obsahující články a tiskové zprávy. Dokud je k dispozici současná verze našeho webu, tak to tam ještě je. Nová koncepce a uspořádání webu cjce ušetřit místo na publikaci ukázek v MP3 a videoklipů.
Redakce RHMUSIC

Unese záchodová mísa dva těžké chlapy?

18. prosince 2009 v 18:04 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Jeden z koncertl pořádaných přáteli Robina Hronka které těžko uvidíte a který stojí za zmínku byl v Helsinkách. Pokud by se našel někdo, komu by zprávy tohoto typu vadily, upozorňujeme že by mohlo jít o přání čeho by v hudbě Robin Hronek rád dowsáhl, protrože nemáme důlazy pro existenci lidí, klteří měli tento koncert na svědomí. Každopádně je to v tomto případě historka pro zasmání.

Jediná věc kde se Robin Hronek neopičí po svém vzoru Jeanu Michelu Jarrem, je, že se občas Robin Hronek rád zúčastní nějakého mejdanu, který je součástí koncertního zájezdu. V těch Helsinkách jeden takový mejdan byl a opravdu je s podivem že nikdo neskončil na záchytce :-).

Po velkolepé světelné show náslkedovala slavnostní večeře v jednom luxusním hotelu, kde byl Robin Hronek se svými přáteli kteří na koncertě účinkovali ubytován spolu s technickým a produkčním personálem. Finští kolegové lidí mezi kterými má Robin Hronek spoustu přátel nás hojně hostili finskou vodkou a Fondý. Hlavním producentem Robina Hronka je Konwan Skywalker, který se tam značřně podnapil se svým kamarádem z technické údržby, který byl rovněž ve značně podnapilém stavu, kór když se kromě piva, finské vodky nalévalo i Šampaňské.

Tito dva kamarádi se v tomro stavu vsaduli o líhev finské vodky, že je oba dva unese záchodová mísa. Konwan Skywalker při své výšce přes 2 metry váží asi 150 Kg a jeho kolega Thomas Hunter také není malý a je i tlustý, má metrák skoro určitě a tvrdil že je mísa unese a dost se o to opilecky pohádali. Dopadlo to nakonec tak, že to šli vyzkoušet.

Záchodová mísa je konstruována tak aby udržela 200 Kg. Oba to věděli ale v alkoholem oblblém mozku to člověk zapomene, kór když může vyhrát flašku :-D. To právě Tomáš zapomněl a chtěl vyhrát. Když mu konwan říkal něco jako: No vidíš ty vole, že nás to udrží, začal Tomáš na míse poskakovat.

A to byla chyba. Zíchodová mísa nejdříve praskla a pak se rozlomila. Konwan Skywalker se chytil splachovací nádrže, kterou tak vlastní vahou vyrval ze zdi a při pídu vyrazil ramenem okénko.. Thomas dopadl hůř. Při pádu vyrazil dveře a vyvrknul si nohu.

Díky polití cákající vodou ze zdi získal Konwan Skywalker dostatečnou duchapřítomnost aby kouhoutek pro napouštění nádrže včas zavřel, přestože byl již prostor WC muži t=měř vyplaven. Z fomndů na polřádání koncertů Robina Hronka se zaplatilo vysušení a oprava rozbité kabinky, takže to dobře dopadlo.

Druhý dem dopoledne se jelo domů.

Redakce RHMUSIC

Nápověda k jubilejní SMS Soutěži RHMUSIC.ORG

17. prosince 2009 v 18:07 | Robin Hronek

Zdravím,

Blíží se jubileum webu www.rhmusic.org a jsme s Vámi již 9 let a během desátéhoroku chceme změnit vzhled a obsah stránek. Zahrajte si zajímavou SMS soutěžní hru o zajímavé ceny. Ze svého mobilu pošlete na číslo +420603571570
SMS ve tvaru HRAJ 42672 a odpovězte na soutěžní otázku. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce.
--------------------------
---------------
Tuto reklamu vidíte na zdi této skupiny a na novém blogu a zjistil jsem, že to chce někdo zkusit. Bohužel se nepovedlo a tak se podíváme v diskusním tématu o této soutěži na to, jak se to má vlastně hrát:

1. Vstup do soutěže je vysvětlen v reklamě na tuto soutěž. Jako přivítání obdržíte zprávu z jiného čísla než na kterém se to aktivuje a ze kterého nejdříve ihned a nejpozději do drzhého dne přijde první otázka

2. Odpovídá se jako na SMSku od kamartáda, akorát že jde o speciální číslo. Znamená to tedy že stisknete tlačítko "ODPOVĚDĚT podle toho, jak se ovládá váš mobil.

3. Jako odpověď přijde hodnocení odúpovědi.

Každý den je jedna otázka, které jsou celkem 3. Kaýždá chybná odpověď přidává další potázku. Odpověděšt se musí něšjak do 30ti minut po obdržení otázky, jinak je odpověď hodnocšena jako špatná.

Je-li otázek již mnoho, které narůstají o jednu díky špatné odpovědi, lze místo jakékoli odpovědi odpovědět textem STOP 42672 a ukončení potvrdsit odeslíním písmene A na dotaz zda-li chcete hru ukončit.

Příklad:

Jestliže obdržíte otázku:
Který elektronický hudební nástro je první na světě? Nápověda: Nástroj není klávesový.

Zvolte "Odpovědět" a napište "Theremin". To je správná odpověď. Cokoli jiného, nebo vůbec nic po uplynutí šasového limitu je špatně.

Pokud vám něco není jasné, napište sem dotaz formou komentáře a bude vám na nšj odúpovězeno. Vzniklá diskuse otázek a odpovědí dsá návod všem, kdso si tuto soutěž chtějí vyzkoušet.

Děkuji

R.H.

Koncerty ve škole

17. prosince 2009 v 13:44 Zprávy o koncertech
Dosuf nebylo ani na našem webu publikováno nic o koncertech Robina Hronka ve škole. Obvykle na konci školního roku se v den kdy se rozdávalo vysvědčení, konala ve škole kam Robin Hronek chodil, třídní besídka s koncertem. Obvykle to probíhalo tak že třádní učitelka pomáhala s organizací a stalo se jednou že žáci nižších tříd dostali v hodině výtvarné výchovy téma nakreslit něco z koncertu.


Z jednoho takového koncertu existuje dosti mizerná nahrávka, ale i tak ji hodláme zařadit do doiskografie Robina Hronka. Díky ěšpatnému zvuku to alespoň bude autentické a dochovala se i fotografie, na ktewré jer vidět, jak to probíhalo. Koncert o kterém je řeč byl zajímavý také tím, že na něm byly použity i některé světelné efekty a s trocjou nadsázky jsme tomu říkali Laser Light show.

V tomto případě jak vidíte z fotografie, bylo se na koncert podívat více tzříd. Je to moc hezká památka a Robin Hronek se naší redakci přiznal, že by se rád něškdy spojil s některými spolužáky.

Robin Hronek na tento koncert vzpomíná takto:

Na konci škoního roku na základní škole, jsme uspořádali můj koncert. Pozvali jsme tsam více tříd a byla to moc pěkná besídka. Kromě třídní učitelky která pomáhala s organizací, mi pomáhali i spolužáci. Co se týká asistence při obsluze aparatury, tak kromě mého táty a nějakého učitele kteří tzo pomohli zapojit, velice horlivě se do pomoci při pořádání koncertu pustil můj kamarád a spolužák Zděnek Aldorf, který se vbyznačoval tím že ač tomu moc nerozuměl, vrtasl se rád do elektroniky a do elektrických zařízení vůbec, který vyrobil speciální osvětlovací zařízení z roury od koberce, štyř žárovek nabarvených vodovkami a koulke ze světla používané v koupelně nebo toaletě. Bylo to zajímavé ale moc to nesvítilo Pořádnou osvětlovací technikou byla barevná hudba dovezená z Ruska.

Aby byla památka, tak jsem si ten koncert nahrával ale to co hodlám dát na CD není celý koncerzt. Zděnek Aldorf obsluhoval zesilovač a dohlížel i na průběh záznamu. Bohužel na té nahrávce do toho také mluví ale byli jsme částečně ješětě děti a hráli jsme si na profesionální koncert :-). Jedna učitelka tam fotila z čehož tady jednu fotku máme. Bylo jich víc, ale nevím kam to přišlo. Aby se tam vešlo více tříd, udělali jsme z lavic tribunu a oslavili konec školního roku.


Takových koncertů bylo více. Zajímavé by pro naše čtenáře a sběratele hudby Robina Hronka mohlo být, že koncerty na oslavu ukončení školního roku byly pořádány v momentě kdy Robin Hronek dostal svůj první elektronický hudební nástroj - CASIO MT 68 a jelikož neměl dost široký repertoár z vlastní tvorby, hrál skladby svých vzorů. Poslední koncert na konci školního roku bohužel není zdokumentován, ale konal se v přípravném kurzu pro vstup na střední školu nebo konzetrvatoř a také nebyl špatný.

Redakce RHMUSIC

Hvězdný prach - nejlepčí prvotina

15. prosince 2009 v 15:24 Recenze nahrávek

Jednou z nahrávek Robina Hronka která je k dispozici na CD je Star Dust, nebo-li hvězdný prach, natočená doma v roce 1991. Je to období největší hudební plodnosti za použitá nástroje YAMAHA PSR-36. Bahrávka patří mezi díla inspirovaná hudbou Jeana Michela Jarreho. Vzhledem k tomu že si Robin Hronek zaručuje vysokou invenční kvalitu své hudby napodobováním svých vzorů, je Star Dust tipickou ukázkou napodobování Jarreho bohužel až moc zejména u čtvrté části této konpozice, kde Star Dust part 4 se vbelice podobá skladbě Equinoxe part 4 od J.M. Jarreho. Tuto skutečnost dotáhli do dokonalosti přátelé Robina Hronka, o kterých pojednávcá na tomto blogu rubrika "Osobní neobvyklé zkušenosti R.H ohledně hudby", nebo rubrika "Osobní neobvyklé zkušenosti" na osobném blogu Robina Hronka - http://hronekrobin.blog.cz.

Imitace chování jako Jean Michel Jarre se v hudbě Robina Hronka projevuje i u jiných hudebních děl, která se vyznačují jedním nízvem a číslováním skladeb na albu při stejném názvu a přefchodem k dsalší skladbě nez mezery. Bohužel se v programu Nero na vypalování hudebních CD osvědčuje ponechat nastavení tak jak je od instalace programu, takže v případě zatím tohoto, ale časem i u jiných CD je povinná mezera, což je trochu nepžíjemné.

Nyní by sice bylo možné hudbu vypalovat v programech na záznam a střih zvuku jakým je na přčíklad Sonic Foundry SoundForge 6.0, nebo vácestopový audiosewuenser Samplitude, avšak není u těšchto programů dobře ošetřeno ovládání vypalovaček a hlavně není hlídána vyrovnávací paměť. CD by se vypálilo špatně.

Redakce RHMUSIC

Porovnání technické úrovně ve vybavení

14. prosince 2009 v 17:38 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Jednou ze zajímavostí které nikde nebyly publikovány je pojednání o porovnání pozemské a Albedorské hudební techniky, kde vybavení Robina Hronka je dnes již velmi zastaralé avšak na rozdíl od počítačové techniky jsou některé zastaralé elektronické hudební nástroje a doplňková aparatura někdy naopak lepší než moderní vybavení. Důkazem toho je skutečnost že i Jean Michel Jarre i dnes používá technické vybavení ze 70sátých let, které bylo použito např. při natáčení legendárního alba Oxygene včetnšě nového pokračování. I Robin Hronek pracuje podobně, avšak rozdíly tu nějaké jsou. Podíváme se na některé z nich.

Aby Robin Hronek mohl i doma sám dělat svoji hudbu na úrovni svých vzorů, potřeboval by větší byt. Celý jeden pokoj by byl nacpaný elektronikou. Vzhledem k jeho zadravotnímu postižení by nestíhal vše ovládat a na vše hrát. I doma se učí používat preogram Samplitude sloužící k vícestopému záznamu a střihu zvuku a mixáži, nicméně i tak je lepší pracovat za pomoci ještě někoho.

Co se týká množství klávesových nástrojů, sequenserů, equalizérů, efektů a dalších zařízení albedorské výroby, stačil by na Oxygene od Jarreho jeden symtetizátor který by byl dnes více než 10 let starý. Z technického hlediska výroby plošných spojů a součástek uvnitř nástroje, jsou pouřívány mikrotechnologie známé výrobcům mobilních telefonů a kapesních PC, kde vrcvholem udělat co nejmenší přístroj s co největšími schopnostmi umožňuje nanotechnologie.

U svých přátel z Albedoru má Robin Hronek možnost takové věci využívat a tak v malé skupině s jedním nebo dvěma spoluhráči dokáže udělat obrovský koncert. Výjimku tvoří kytarová technika, která je stejná jako pozemská, protože se to tak osvědčilo.

Některé nástroje a zařízení si v tomto článku můžeme popsat, abyste měli lepší představu o tom jak to funguje: Nejnovější album Jeana Michela Jarreho - Teo and Tea přesně stejně jako u originálu, lze zahrát na nástroj DORS SuperSnthboard CZ-80, který používá Marie Smaulová k vlastní tvorbě.

Technické parametry

Rozsah oktáv: 4 (C1-C5)
Rozsah MIDI kanálů: 128
S\mtéza zvuku nástrojů: 32 bit WaveTable
Počet nástrojů SINGLE 128 (2 paněťové čipy na 64 nástrojů)
Počet nástrojů MULTI: 64 (2x32)
Integrovaný MIDI Sequenser 128 stop
Počet základních doprovodných ritmů: 32 a 32 nastavitelných variací
Prosvětlený LCD Displej 3 řádky na 32 znaků
Basová linka při doprovodu: C1 - F2
Zvuk: Stereo
Rozhraní MIDI: In, Out, Thru DIN (klasický pěštikolík)
Výstup stereo : CINCH asimentrický a 1 sy\metrycký Bajonet, výstup pro sluchátka: Velý JACK
Příaslušenství: Modulační pedál (nožní ovládání automaticky na střed se vracejícího modulačního kolečka), Vibráto pedál (nožní ovládání kolečka na vibráto), buster pedál (nožní ovládání kolečka BUSTER pro šumové zvukové efekty a změnu zkreslení zvuku) a pedsál pro hlasitost EXPRESSION Pedal.

Ovládání nastavení a voleb zvuků nástrojů a voleb doprovodů je zajišťováno 12ti tlačítky pro zadání volby a 8asmi funkčními (horkými) tlačítky. Pro snadnou orientaci v režimech je na ovládacím panelu tabulka režimů se dvěmi kontrolkami posunujícími se v řádcích a sloupcích. Detajlní nastavení jsou zobrazovány na displeji a nastavují se pomocí kolečka. Podobně je řešen panel sewquenseru kde svítí zapnuté stopy. Při hraní equenseru nebo při htaní s doprovodem je k dispozici kontrolka blikající jako metronom, který lze nastavit tak aby pípal pro přesnější hru při nahrávání na sequenser.

Na sequenser lze nahrát i stopa se změnami v basové lince, takže celý nástroj může hrát sám. To umožňuje hrát na něco jiného, nebo zpívat a plně se soustředit na zpěv či hru na jiný nástroj. Nástroj má 64hlasou polyfoniku a není poznat že hraje elektronický nástroj. Přitom je tento nástroj přenosný.

K dispozici je přizpůsobený napájecí zdroj AC/DC 220/10.5 V, nebo 10 monočlánků C. Provoz na zinko-uhlíkové baterie: 10 hod bez poruch. Doporučují ce alkalické nebo nabíjecí. Rozdělanou konpozici lze uložit na disketu MF2-HD 3.5 palce která se zasunzhe do štěrbiny na sequenseru.

U Marie Smaulové je jinak k dispozici elektronický klavír YAMAHA což je z hlediska schopností obyčejné piano, akorát není mechanické ale digitální.

Ostatních nástrojůl si Robinovi přátelé moc nepřivezli nehkedě na to že v něwkterých přápadech byly nástroje používány bez úpravy zdroje a nebyl-li nástroj konkrétně z planety Albedor kde se používá stejné napětí jako v České republice, došlo ke spálení zdroje.

Když ještě nebyly naše pozemské počítače na úrovni na jaké jsou dnes, byly některé dovezeny za účelem studiového zpracování hudby a jejich technické parametry v 90tých letech 20tého století byly sreovnatelné s dnešním standardem.

Podobně to bylo se zařízením používaným na koncerterch, kde Robinu Hronkovi stačil jeden nebo 2 kolegové hrající na klávesové nástroje, jedern kytarista a někdy pár lidí kteří hráli na klasické akustické nástroje. Zbytek byl technický perdsonál obsluhující světelné a pyrotechnické efekty, prodavači občerstvení a suvenýrů, ochranka, technický personál sloužícví k instalaci nástrojů na pídium a odinstalaci, montáž a demontáž pódia a úklid. Dále k tomu patří persdonál k zajištění první pomoci a dozor nad používáním a úklidem toalet.

Redakce RHMUSIC

Pomoc v imitaci idolů

13. prosince 2009 v 12:16 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
I oficiálně je o Robinu Hronkovi všeobecně známo že jeho vzory pro tvorbu hudby je francouzský skladatel Jean Michel Jarre, řecký skladatel Vangelis a britský Mike Oldfield včetně dalších jim podobným. Týká se to i napodobování chování těchto hudebníků Robinem Hronkem včewtně pojmenovávání skladeb tvořících jednotlivá alba, způsobem zpracování i stylizace obalů na CD, DVD a grafiky vůbec.

To co se oficiálně nedá dobře zjistit je ještě dokonalejší napodobování chování JMJ a M.O. s vyspělejší technikou umožňující totožnou hudební kvalitu s uvedenými vzory včetně kvality provedení koncertů, živých vystoupení, vystupování v rozhlase a televizi apod.

Ne všechny nahrávky v letech 1989 - 2000 a 2001-2009 byly nejprve natočené doma z nichž některé jsou uý i na CD, a ukázky z nich vbčetně jiných najdete v domácím provedení na www.rhmusic.org.
Jde o nahrávky natáčené již rovnou ve spolupráci např. s Marií Smaulovou, Marcelou Lenorovou a různými jeho přáteli kteří skládají hudbu, nebo jen umí na něco hrát. S těmi Robin Hronek natáčí i přesto, že se hudbě doma osobně nevěnuje.

Dokladem toho jsou z období po roce 2000 celkem 4 nahrávky částečně kompilačního charakteru a zároveň je to názorná ukázka toho imitování Jarreho, protrože se jednalo dokonce o použití názvů i obalů. To je na příklad album Metamorphoses Jeana Michela JHarreho a velmi podobný obsa\yh ale samozřejmě s vlastní hudbou podobně stylizovanou ke album Metamorphoses Robina Hronka. Kdyby se to dostalo do obcgodů, lidi by si to pletli. Metamorphoses Robina Hronka mají ten samý obal akorát že místo Jean Michel Jarre je tam napsáno Robin Hronek :-).

I domna je jedna z prvotin Ronbina Hronka s názvem Hydron zajímavá tím, že kromě domácí verze má pořádnou verzi za pomoci svých přátel a v roce 2008 k ní bylo složeno pokračování - Hydron 7-13, což je dosti podobné slavné desce Jeana Michela Jarreho - Oxygene, která má pokračování - Oxygene 7-13.

Jakmile Jean Michel Jarre vydal album Aero, Robin Hronek se svými přáteli natočil Nezro. I obal je podobný akorát že u JMJ Aero jsou na obale modře nakreslené samotné oči, na obale Neuta je obličej Robina Hronka jakoby nakreslen modrou perokresbou. Neuro je stejně jako Aero zároveň na CD a DVD, ale na rozdíl od JMJ není na DVD hudba v kvalitě DTS s těma očima, ale živé provedení alba Neuro, kde je zase ukázka chování JMJ. To bylo tak žer DVD Neuro obsahuje koncert k otevření pobočky společnosti Allied Sociasl Services (Nyní u ČR PCA) v Dánsku. Robin Hronek tam hovoří o tom proč nemá jako pracovník této společnosti díky požadavku že ho mají ženy nosit na zádech, což je tam předvedeno s nějakou dánkou z publika. Po této situaci přejde k chování JMJ tak, že po slovech (přeloženo z angličtiny) "Když mluvíme o zvláštnívch věcech, rád bych předvedl jeden zvláštní nástroj...", a povídá něco o nástroji Theremin, který předvede v rámci takového preludia před další skladbou která z toho preludia vyleze.

O ostatních nahrávkách typu Mike Oldfield se podobné věci dělaly s kompozicemi v tomto stylu ale nekopírovaly se obaly a názvy. Kopíroval se systém kde u některých věcí byl v podstatěš synfonický začátek v první nebo druhé části (U LP a MC na první nebo druhé straně) a potom něškolik obyčejných písniček běžného ale velmi kultivovaného popu jako u Oldfielda.

Redakce RHMUSIC

Blustering Winds - Dující větry

12. prosince 2009 v 12:07 Recenze nahrávek

Poslední nahrávkou která je opravdu pořádně udělaná je kompozice Blustering Winds - Dující větry, kterou již nyní lze objednávat v našem obchodě na www.rhmusic.org . V této nahrávce se Robin Hronek nechal inspirovat dalším svým oblíbeným hudebníkem - Mikem Oldfieldem a pokusil se pracovat jeho způsobem. Podařilo se to výborně že někteří jeho přátelé si Robina Hronka s Oldfieldem spletli.Při skládání Dujících větrů pomáhal Robinu Hronkovi jakýsi Petr Pačes, který se také zabýval hudbou a učil Robina Hronka pracovat se sequenserem KAWAI Q_80. Uvedeného učitele by Robin Hronek rád tímto pozudravoval a rád by se s ním spojil.Od té doby se bohužel nic nového neobjevuje, ale nákupem Dujících větrů nám pomůžete s provozem stránek a časem k vyrovnání úrovní popularity mezi tím co opravdu můžete sledovat a tím co hodláme na tomto blogu prezentovat ohledně osobních neobvyklých zkušeností z hlediska hudby.Redakce RHMUSIC

Robinovo přání, a neb dovršení kariery kdesi jinde

11. prosince 2009 v 16:17 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Nově připravované stránky o hudbě robina Hronka budou obsahovat speciální sekci o tom, co by Robin Hronek rád v hudbě docílil, a nebo toho docílil ve svém osobním světě který však možná tak úplně jeho osobním světem být nemusí. . Jedná se o svět, který Robin Hronek popisuje také na svém osobním blogu - http://hronekrobin.blog.cz v rubrice "Osobní neobvyklé zkušenosti". v Tomto světě se stal někým podobně slavným jako náš Jean Michel Jarre. V této rubrice se podíváme, na tiskové zprávy z archivů organizace jeho kamarádů, které asi těžko potkáte, ale kteří by rádi prezentovali co s nimi Robin Hronek dokáže jako hudebník. Bude to alespoň zábavné čtení pro zasmání.

V tomto článku se podíváme jak k tomu došlo: Kromě toho, co se lze dočíst už nyní na www.rhmusic.org, odvíjela se hudební dráha Robina Hronka i jiným směrem, než který můžete sledovat sami, jehož výsledky nejsou nic moc oproti tomu, co dokázal se svými kamarády, které pčedstavuje veřejnosti jako mimozemšťany z planety Albedor.

Kromě toho že Robin Hronek měl rád hudbu už od malička a při poslechu vážné hudby z gramofonových desek dirigoval, zčil se hrát na klavír jko rehabilitaci chromých rukou a že se naučil skládat hudbu, nahrál jednou doma nějakou svojí kompozici na pásek.

Nahrávku nepouištěl jen svým rodičůpm, příbuzným a známým, ale také svému kamarádovi - Konwanu Skywalkerovi, kterému říkal "Můj ochránce", a ten byl tak natšený že to puistil svým kamarádům, ale to bohužel není možné doložit dosztatečně přesvědčivými hmatatelnými důkazy.

I doma v letech 1988 - 2000 nahrával svá díla Robin Hronek často za pomoci svého otce, který ač neumí na nic hrát, hudbě rozumí a rád hudbu poslouchá což lze dolořit velkou sbírkou gramofonových desek, kazet a CD s hudbou, z nichž většina nahrávek tvoří svírky rockových a big beatových skupin 60tých až 80tých let hlavně z dob mládí Robinova otce. Ten bohužel hudební dráhu sledovanou v této rubrice popíral.

Všechny nahrávky slyšel ten Konwan Skywalker a hodně přátel Robina Hronka z Albedoru přišlo kvůli hudbě protože to byli také hudebníci, se kterými pak Robin Hronek již tehdy své doma nahrané skladby pořádně natáčel. Na Albedoru a v jeho federaci top vycházelo na CD a LP a MC kde LP a MC tehdy končily jako překonaná technologie, k čemuž na Zemi dochází teprve nyní. U videa to platí pro kazety VHS a DVD.

Populkární tzo bylo natolik, že tito lidé občas uspořádali velkolepý koncert typu Světlo a zvuk, kde s nimi Robin Hronek hrál na přání kolegů těchto lidí z jiných zemí při slavnostních příležitostech, nebo v menším měřítku na něčích narozeninách u někoho na zahradě apod.

S některými těmito lidmi se nyní lze i setkat na Internetu, kde se využívá anonimity a skutečnosti, že jakýkoli uživatel může být kýmkoli a být plnohodnotnou internetovou osobností včetně e-mailu, ICQ
a dokonce i profilu na nějakém komunitním serveru, jakým je třeba Facebook, Lidé.cz, Twitter, nebo MSN.

Bohužel se nám asi už nepodaří zjistit kolik takových akcí bylo a kde a kdy se konaly, ale některé příběhy a reportáže se pokusíme najít a publikovat v této rubrice

Redakce RHMUSIC

Jak budou stránky RHMUSIC.ORG vypadat a co tam bude?

9. prosince 2009 v 21:19 Novinky
K prvním kulatým narozeninám se chystá nový design a obsah stránek o hudbě Robina Hronka, který přinese zajímavější vzhled a nový obsah. Mělo by tam časem být více hudby na ukázku v MP3 a prý jsou v plánu i videa. Zatím se můžete podívat, jak budou nové stránky vypadat a vyjádřit se zde pomocí komentářů, v anketě a nebo na Facebooku. Tam máme pro Vás stejnojmennou diskusní skupinu.
Takovýto design se připravuje a měl by se během roku 2010 objevit. Změna se projeví tak, že dosavadní vzhled bude nahrazen tímto designem.

Je ale možné že se něškomu z vám nebude líbit, nebo máte nějaký nápad jak to vylepčit. To nám sem můžete napsat, nebo se vyjádřit v anketě.

Než tak učiníte, pečlivě si obrázek ukázky prohlédněte aby vaše reakce byly na úrovni.


Redakce RHMUSIC.ORG

Konerty

9. prosince 2009 v 20:10 Zprávy o koncertech

Tady toho bohužel asi moc nebude, na rozdíl od jiných rubrik, kam hodláme dávat články ohledně koncertů Robina Hronka a recenzí nebo jeho přání. Proč toho tu moc nebude?

  1. Některé články totiž byly a budou publikovány přímo na www.rhmusic.org, kde ale není možné přidávat komentáře.
  2. Robin Hronek se hudbě moc nevěnuje a je složité rozmontovat stojan s aparaturou a někde jej smontovat.
  3. Nemáme dost lidí a není moc velká poptávka
Některé koncerty přece jen byly včetně vystoupení v televizi, o kterém je na serveru o této hudbě článek, ale o ostatních koncertech se dosud ani tam nepsalo, a tak to napravíme na tomto blogu.

Redakce RHMUSIC.ORG

Blog RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka vás vítá

9. prosince 2009 v 19:27 | R.H.
Vítáme Vás na blogu věnovanému hudbě Robina Hronka, který se stará o jeho chod. Tento blog se bude zabývat shromažďováním a publikací tiskových zpráv ohledně dění v hudební tvorbě Robina Hronka a prezentace hudby na adrese www.rhmusic.org .

Zprávy budou rozděleny do rubrik jakmile jich bude více a jakmile budou zprávy vyhledány. Mwjte prosím chvíli trpělivosti. Teprve začínáme.

k Blíží se jubileum webu www.rhmusic.org a jsme s Vámi již 9 let a během desátéhoroku chceme změnit vzhled a obsah stránek. Zahrajte si zajímavou SMS soutěžní hru o zajímavé ceny. Ze svého mobilu pošlete na číslo +420603571570 SMS ve tvaru HRAJ 42672 a odpovězte na soutěžní otázku. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce.


R.H.