Hvězdný prach - nejlepčí prvotina

15. prosince 2009 v 15:24 |  Recenze nahrávek

Jednou z nahrávek Robina Hronka která je k dispozici na CD je Star Dust, nebo-li hvězdný prach, natočená doma v roce 1991. Je to období největší hudební plodnosti za použitá nástroje YAMAHA PSR-36. Bahrávka patří mezi díla inspirovaná hudbou Jeana Michela Jarreho. Vzhledem k tomu že si Robin Hronek zaručuje vysokou invenční kvalitu své hudby napodobováním svých vzorů, je Star Dust tipickou ukázkou napodobování Jarreho bohužel až moc zejména u čtvrté části této konpozice, kde Star Dust part 4 se vbelice podobá skladbě Equinoxe part 4 od J.M. Jarreho. Tuto skutečnost dotáhli do dokonalosti přátelé Robina Hronka, o kterých pojednávcá na tomto blogu rubrika "Osobní neobvyklé zkušenosti R.H ohledně hudby", nebo rubrika "Osobní neobvyklé zkušenosti" na osobném blogu Robina Hronka - http://hronekrobin.blog.cz.

Imitace chování jako Jean Michel Jarre se v hudbě Robina Hronka projevuje i u jiných hudebních děl, která se vyznačují jedním nízvem a číslováním skladeb na albu při stejném názvu a přefchodem k dsalší skladbě nez mezery. Bohužel se v programu Nero na vypalování hudebních CD osvědčuje ponechat nastavení tak jak je od instalace programu, takže v případě zatím tohoto, ale časem i u jiných CD je povinná mezera, což je trochu nepžíjemné.

Nyní by sice bylo možné hudbu vypalovat v programech na záznam a střih zvuku jakým je na přčíklad Sonic Foundry SoundForge 6.0, nebo vácestopový audiosewuenser Samplitude, avšak není u těšchto programů dobře ošetřeno ovládání vypalovaček a hlavně není hlídána vyrovnávací paměť. CD by se vypálilo špatně.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama