Koncerty ve škole

17. prosince 2009 v 13:44 |  Zprávy o koncertech
Dosuf nebylo ani na našem webu publikováno nic o koncertech Robina Hronka ve škole. Obvykle na konci školního roku se v den kdy se rozdávalo vysvědčení, konala ve škole kam Robin Hronek chodil, třídní besídka s koncertem. Obvykle to probíhalo tak že třádní učitelka pomáhala s organizací a stalo se jednou že žáci nižších tříd dostali v hodině výtvarné výchovy téma nakreslit něco z koncertu.


Z jednoho takového koncertu existuje dosti mizerná nahrávka, ale i tak ji hodláme zařadit do doiskografie Robina Hronka. Díky ěšpatnému zvuku to alespoň bude autentické a dochovala se i fotografie, na ktewré jer vidět, jak to probíhalo. Koncert o kterém je řeč byl zajímavý také tím, že na něm byly použity i některé světelné efekty a s trocjou nadsázky jsme tomu říkali Laser Light show.

V tomto případě jak vidíte z fotografie, bylo se na koncert podívat více tzříd. Je to moc hezká památka a Robin Hronek se naší redakci přiznal, že by se rád něškdy spojil s některými spolužáky.

Robin Hronek na tento koncert vzpomíná takto:

Na konci škoního roku na základní škole, jsme uspořádali můj koncert. Pozvali jsme tsam více tříd a byla to moc pěkná besídka. Kromě třídní učitelky která pomáhala s organizací, mi pomáhali i spolužáci. Co se týká asistence při obsluze aparatury, tak kromě mého táty a nějakého učitele kteří tzo pomohli zapojit, velice horlivě se do pomoci při pořádání koncertu pustil můj kamarád a spolužák Zděnek Aldorf, který se vbyznačoval tím že ač tomu moc nerozuměl, vrtasl se rád do elektroniky a do elektrických zařízení vůbec, který vyrobil speciální osvětlovací zařízení z roury od koberce, štyř žárovek nabarvených vodovkami a koulke ze světla používané v koupelně nebo toaletě. Bylo to zajímavé ale moc to nesvítilo Pořádnou osvětlovací technikou byla barevná hudba dovezená z Ruska.

Aby byla památka, tak jsem si ten koncert nahrával ale to co hodlám dát na CD není celý koncerzt. Zděnek Aldorf obsluhoval zesilovač a dohlížel i na průběh záznamu. Bohužel na té nahrávce do toho také mluví ale byli jsme částečně ješětě děti a hráli jsme si na profesionální koncert :-). Jedna učitelka tam fotila z čehož tady jednu fotku máme. Bylo jich víc, ale nevím kam to přišlo. Aby se tam vešlo více tříd, udělali jsme z lavic tribunu a oslavili konec školního roku.


Takových koncertů bylo více. Zajímavé by pro naše čtenáře a sběratele hudby Robina Hronka mohlo být, že koncerty na oslavu ukončení školního roku byly pořádány v momentě kdy Robin Hronek dostal svůj první elektronický hudební nástroj - CASIO MT 68 a jelikož neměl dost široký repertoár z vlastní tvorby, hrál skladby svých vzorů. Poslední koncert na konci školního roku bohužel není zdokumentován, ale konal se v přípravném kurzu pro vstup na střední školu nebo konzetrvatoř a také nebyl špatný.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama