Pomoc v imitaci idolů

13. prosince 2009 v 12:16 |  Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
I oficiálně je o Robinu Hronkovi všeobecně známo že jeho vzory pro tvorbu hudby je francouzský skladatel Jean Michel Jarre, řecký skladatel Vangelis a britský Mike Oldfield včetně dalších jim podobným. Týká se to i napodobování chování těchto hudebníků Robinem Hronkem včewtně pojmenovávání skladeb tvořících jednotlivá alba, způsobem zpracování i stylizace obalů na CD, DVD a grafiky vůbec.

To co se oficiálně nedá dobře zjistit je ještě dokonalejší napodobování chování JMJ a M.O. s vyspělejší technikou umožňující totožnou hudební kvalitu s uvedenými vzory včetně kvality provedení koncertů, živých vystoupení, vystupování v rozhlase a televizi apod.

Ne všechny nahrávky v letech 1989 - 2000 a 2001-2009 byly nejprve natočené doma z nichž některé jsou uý i na CD, a ukázky z nich vbčetně jiných najdete v domácím provedení na www.rhmusic.org.
Jde o nahrávky natáčené již rovnou ve spolupráci např. s Marií Smaulovou, Marcelou Lenorovou a různými jeho přáteli kteří skládají hudbu, nebo jen umí na něco hrát. S těmi Robin Hronek natáčí i přesto, že se hudbě doma osobně nevěnuje.

Dokladem toho jsou z období po roce 2000 celkem 4 nahrávky částečně kompilačního charakteru a zároveň je to názorná ukázka toho imitování Jarreho, protrože se jednalo dokonce o použití názvů i obalů. To je na příklad album Metamorphoses Jeana Michela JHarreho a velmi podobný obsa\yh ale samozřejmě s vlastní hudbou podobně stylizovanou ke album Metamorphoses Robina Hronka. Kdyby se to dostalo do obcgodů, lidi by si to pletli. Metamorphoses Robina Hronka mají ten samý obal akorát že místo Jean Michel Jarre je tam napsáno Robin Hronek :-).

I domna je jedna z prvotin Ronbina Hronka s názvem Hydron zajímavá tím, že kromě domácí verze má pořádnou verzi za pomoci svých přátel a v roce 2008 k ní bylo složeno pokračování - Hydron 7-13, což je dosti podobné slavné desce Jeana Michela Jarreho - Oxygene, která má pokračování - Oxygene 7-13.

Jakmile Jean Michel Jarre vydal album Aero, Robin Hronek se svými přáteli natočil Nezro. I obal je podobný akorát že u JMJ Aero jsou na obale modře nakreslené samotné oči, na obale Neuta je obličej Robina Hronka jakoby nakreslen modrou perokresbou. Neuro je stejně jako Aero zároveň na CD a DVD, ale na rozdíl od JMJ není na DVD hudba v kvalitě DTS s těma očima, ale živé provedení alba Neuro, kde je zase ukázka chování JMJ. To bylo tak žer DVD Neuro obsahuje koncert k otevření pobočky společnosti Allied Sociasl Services (Nyní u ČR PCA) v Dánsku. Robin Hronek tam hovoří o tom proč nemá jako pracovník této společnosti díky požadavku že ho mají ženy nosit na zádech, což je tam předvedeno s nějakou dánkou z publika. Po této situaci přejde k chování JMJ tak, že po slovech (přeloženo z angličtiny) "Když mluvíme o zvláštnívch věcech, rád bych předvedl jeden zvláštní nástroj...", a povídá něco o nástroji Theremin, který předvede v rámci takového preludia před další skladbou která z toho preludia vyleze.

O ostatních nahrávkách typu Mike Oldfield se podobné věci dělaly s kompozicemi v tomto stylu ale nekopírovaly se obaly a názvy. Kopíroval se systém kde u některých věcí byl v podstatěš synfonický začátek v první nebo druhé části (U LP a MC na první nebo druhé straně) a potom něškolik obyčejných písniček běžného ale velmi kultivovaného popu jako u Oldfielda.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama