Prosinec 2010

Robin Hronek - Live at your computer

30. prosince 2010 v 15:57
Rádi bychom Vás pozvali na koncert z domova Robina Hronka s názvem Live at your computer, který sizde budete moci shlédnout nějaká videa z příprav akce, která jsou jinak k dispozici na YouTube.

Zde je kopie zprávy o tom Co Robina Hronka napaslo. Je to kopie videa z Ustreamu kde se to bude vysílat.

A zde je zkouška vysílání. Robimnu Hronkovi se zdálo že přenos asi nefunguje, ale naštěstí to funguje.

Na YouTube je ještě k dispozici zkouškqa jamery a zvuku. To Vám zde ukazovat nebudeme, protože se jedná o zajímavosti které si sami můžete najít. Navíc  zvuk není úplně sokonalý protože v době zkoušek zařízení  rišila webovou kameru řídící jednotka bezdrátového telefonu, což způsobovalo nepříjemné vrčení které slyšíte na těchto videích. Závada je již odstraněna a tak by mělo vše proběhnout vpořádku.

Vidfea jsou téý spoustitelná ze stránky RHMUSIC.ORG International Fanclub a skupiny RHMUSIC.ORG Hudba Robina Hronka na Facebooku spolu s vysílacím kanálem, kde bude tento koncert. Na Facebooku se k tomu můžete vyjadřovbat pokud tam máte profil. Ustream to umí také ale je třeba se tam zaregistrovat. Zato však mohou být Vaše komentáře nejen psané ale i mluvené jako videa. Podobně bude možné provést s Robinem Hronkem rozhovor.

Naše redakce se omlouvá za nevložení přímého okna vysílacího kanálu protože sertver Blog.cz nepodporuje Ustream. Na YouTube se celý záznam asi nevejde a tak bude nutné počkat na řešení tohoto technického problému. Omlouváme se také za asělení termínu vysílání až na poslední chvíli. Robin Hromnek je velmi zamneprázdněšn jinými věcmi, kde bychom rádi požádali o pomoc zejména ženskou část eventuílního publikjaq, kde bychom byli rádi kdyny nějaká žena pomáhala Robinu Hronkovi starat se o praktické věci v životě a o nemocnou matku aby měl více času na hudební tvorbu a produkci. Děkujeme.

Redakce RHMUSIC

Televizní vysílání hudby Robina Hronka na Internetu

29. prosince 2010 v 14:45 Novinky
V řijnu provedl Robin Hronek další krok k kepšímu předvádění své hudební tvorby, k čemuž byl inspirován svým vzorem kterým je jak asi všichni víme francouzský hudebník Jean Michel Jarre. Rádi bychom Vás upozornili na jednu akci která by se měla konat běkdy začátkem roku 2011 právě po vzoru J.M. Jarreho.

1étého Řijna 2010 podnikl Jean Michel Jarre v rámci koncertního turné koncert v Londýně a vysílal jej na Internetu na serveru Ustream - www.ustream.tv ,kde si můžete založřit účet a pomocí své webové kamery provádět přímé televizní přenosdy.. Registrace na tomto serveru Vám umožňuje přímo se vyjadřovat k vysílanému programu a to jak psanou formou tak i videovzkazů. Vysélasný program lze zaznamenat a je pak kdykoli k dispozici. V době kdy se nevysílá, jde udělat smyčka z nahraných videí a nebo nechat na každém co si kdo sám pistí.

Na toto konto byl založen kanál na hudbu Robina Hronka, kde budou občas vysílány koncerty a živá vystoupení za předpokladu, že v daném místě se bude možné připojit k vysokorychlostnímu Internetu, nebo alespoň k rychlému mobilnímu Internetu pomocí technologie 3G-UMTS aby byl přenos a záznam koukatelný. Ideálním připojením je např ADSL 4, nebo 8 Mb/s či kabel s bezdrátovým připojením počítače k modemu pomocí WiFi. Stačí si pak vzít na vystoupení s sebou notebook a tím vysílat. Ještě by to ale chtělo aby šlo na vysílací kanál uploadovat nahraná videa aby ta televize vypadala profesionálně. To totiž nějak nejde :-(.

Televizní kanál který na webu RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka inzerujeme jako RHMUSIC TV je na adrese http://www.ustream.tv/channel/rhmusic-org

Zatím tam nic není a nahrané zprávy na videdu nestojí zato dávat do smyšky aby se tam něco dělo, dokud se nevysílá živě. Zatím je tam jen logo. Sledovat vysélání  lze přes Facebook a sem se Vám pokusíme vložit tento kanál jako video abyste si mohli přiúpravované vysílání pustit i zde.

Co se bude dít začátkem nového roku? Robin Hronek připravuje internetový koncert ze svého domova zvaný Live at your computer, který se bude vysílat na výše uvedené adrese.  Navštívíte na svém počítači jakoby Robina Hronka doma a poslechnete si jeho hudbu živě. O přesném datu a čase konání Vás budeme informovat, nehledě nato žeč  záznam televizního přenosu bude k dispozici pro případ že to nestihnete, a nebo aby si to kdokoli mohl puistit na celém světě v přijatelnou dobu protožče v době živého vysílání bude  po celém světě více či méně hodin.

Na základěš výše uvedeného koncertu Jeana Micherla Jarreho v londýně 10.10 2010 - Ten ten ten se buide takto vysílat tento domácí koncert, nehledšě na další Jarreovo dílo, kterým je DVD Oxygene Live at your living room, které existuje jednak jako běžný film ale hlavně jako stereoskopický 3D-film jde Hean Michel Jarre se svými spoluprascovníky hraje na živp starý Oxygene (Oxygene 1-6) s novými přidfanými skladbami díky 3D obrazu jakoby u Vás doma.

Na rozdíl od Ten ten ten bude u Live at your computer normální barevný obraz. 3D to bohužel nebude a také to nebude zcela dokonalé. Robin Hronek naší readakci prozradil jak to asi nejspíš dopadne a my citujeme jeho prohlášení:
--------------------------------------------------------------------------------------------
Moje nástroje jsou už technicky zastaralé což naštěstí u hudby nevadí. Od mého vzoru kterým je Jean Michel Jarre víme, že se se starými analogovými syntetizátory dá udělat nádherná muzika což je doloženo deskou Oxygene,  Moje technika je modernější ale musí se s tím opatrně protože hodně bvěcí už nejde dát opravit pokud nemáte kamaráda šikovného na elektrotechniku, kde jde hlavně o kuchání starých zesilovačů, rádií, magnetofonů a podobně. Já na to moc čikovný nejsem tak poščkozené věci obcházím jak to jde. To říkám abyste byli schovívaví a trpěliví protože cokoli se přihodí bude nenávratné. Omezím se tedy na ty mé skladby, které mohu zahrát s minimem chyb protože hodlám předvést své nástroje tak jak jsem dělal hudbu v 90tých letech 20tého století bez pouižití sequenseru, porotože chci maximálně zkrátit přípravu akce. Také se světelnými efekty bude problém. Mám z Ruska Barevnou hudbu která pracuje na principu přepínání světel v závislosti na zvuk snímaný indikátorem na bázi mikrofonu. Tento přístroj ležel dlouho na skříni a byl děsbě zaprášený. Při jeho čřištění jsem nerad rozbil červenou lampu. Naštěstí mají speciální žírovky do té Barevné hudby normální závit, tak jsem tam dal normální žárovku aby to nějak fungovalo. Rosové jsou známí tím že jakékoli osvětlovací přístrohe dělají jako světélka na stromek kde když odejde jedna žárovka, nejde nic.
--------------------------------------------------------------------------------------

Nechte se překvapit. Bude to zajímavé.

Nový design je konečně tady

18. prosince 2010 v 13:26 Novinky
Správce stránek o hudbě Robina Hronka  naděkil všem svým přátelům a fdanouškům pěškný dárek pod stromeček. Konečně je na světě nový design a systém stránek http://www.rhmusic.org/


Nový aytrayktivní design přináší lepší přehlednost, časem přinese více hudby na ukázku a nějaká videa. Také je zde více informací a zábavy. Nebudeme nic prozrazovat kromě toho že je vylepšedn přístup přes vyhledávače díky lepšímu pojmenování.

Joukněte se a uvidíte.

K tomuto článku je zde k dispozici  anketa.