Březen 2012

Bude Renoise 2.8 přínosem pro hudbu Robina Hronka?

15. března 2012 v 19:50 Technické vybavení
Asi tak začátkem Března roku 2012 po prezentování hudební tvorby na dalším místě pro začínající hudebníky, kterým je BandZone.cz, začal se Robin Hrinek zabývat používáním počítačového programu na skládání hudby, který se jmenuje Renoise a umí to spoustu věcí, které by vedly k vyrovnání úrovně mezi domáicí amatérskou tvorbou a tím, co by si Robin Hronek přál, a co je třeba v tomto blogu v rubrice pro osobní neobvyklé zkušenosti Robina Hronka v oblasti hudby.

Abychom si to ujasnili, jde o prezentaci Robinova snu o tom, že je stejně slavný jako třeba jeho vzor Jean Michel Jarre. Takto takticky je v úvodu sekce na našem webu - RHMUSIC.org uvedena sekce s názvem Rhmusic Extra, a zde jsou to ty Osobní neobvyklé zkušenosti R.H. s hudbou, které mohou na první pohled zejména na Facebooku bypadat, že už je to pravda. Robin Hronek se rád dělá zajímavější než je hlabně nyní, když si shání ženskou.

V tomto článku je důležité hlavně to, že zvládnutím práce s programem Renoise, může dojít k tomu, že to co Robin Hronek dokáže s takovými lidmi jako jsou Marie Smaulová, Marcela Lenorová, Beferly Skoitová, Magda Railex a ostatní o kterfých je psáno že jsou mimozemšťané z Albedoru, to půjde i doma. Vedle Yamahy PSR-36, Kawaie K1/II, Kawaie Q-80 tady bude Renoise a další virtuální nástroje typu VSTI, kde byly doporučeny syxmtetizátory značky Korg jako VSTI a zvukovcé modulační systémy U-HE Zebra.

Co to je a jak to funguje? Renoise je program, který se vy\vinul z programů na skládání hudby na počítači pomocí nasamplovaných zvuků. To jde i tady. Vyberete do zbuk a klábesnicí píšete noty, nebo tou klávbesnicí nahráváte. Jaskmile zadáte notu, ta přrehrává na dané frekvenci ten zvuk pořád dokola, podle toho, jaká je to nota, tak dlouho, dokud tam nevložíte vypnutí (puštění stisnuté klávesy). Místo nasamplovaných zvuků lze použít virtuální klávesdové nástroje, jejichž data a funkce spolu s interaktivním obrázkem zuařízení nainstalujete do počítače, kde jsou tyto nástroje jako soubory s příponou VST, nebo VSTI. Tyto nástrojové sady nejsou součástí Renoise, ale sampostaná aplikace. Jakýkoli program na skládání hudby je může používat. To lze použít jako ty samply a je to paráda.

Dokonalost provedení skladeb navíc spočívá v tom, že se nemusí hrát a ani se nehraje na živo a skladba se zapisuje do not pomocí písmen klávesnice na psaní. Když uděláte chybu, snadno jí opravíte. Dá se takto i živě nahrávat, ale to se na počítačové klávesnici dělá dost mizerně. Naštěstí umí tento program používat rozhraní MIDI pro graní klávesovým nástrojem na VSTI nástroj v počítači a zapisovat hraním hudbu do not. Bude asi potřeba si pořídit ještě třetí klávesy. Jednalo by se o tzv. MIDI Kontrolér, což je něco jako němý symtetizátor, který sám o sobě nehraje, a ten se připojí k počítači.

Samply a VSTI soubory tomu dávají neomezené možnosti a můžeme se dočkat toho, že uslyěšíme věci, které Robin Hronek natočil se svámi přáteli, které jsme tu jmenovali. Podobný přstup k věci má jeden nový kamarád Robina Hronka, jako mají jmenovaní lidé, že ta hudba není špatná, ale jestli se to má prezentovat na místech, kde by to někam vedlo, chtělo by to vylepšit. Sám se pistil do předělávky skladby, která se mu nejvíce líbila, protože také skládá muziku k čemuž používá právě Renoise a doporučuje ho.

Pofobně spolupracovali na hudbě Robina Hronka výše uvedené osoby, nebo lidé, kteří sem kvůli tomu byli poubáni, což trvá do dnes. Pokud se teď v hudebě Robina Hronka něco děje, tak nejvíc v jejich komunitě. Přejeme tedy Robinu Hronkovi brzké a rychlé zvládnutí programu Renoise, aby i široká veřejnost znala to, co znají jen jeho nejbližší pořátelé. Naštěstí jde to učení docela rychle.

Redakce RHMUSIC

Robin Hronek na BandZone

7. března 2012 v 14:41 Novinky
As tak někdy začátkem Března se stala dosti zajímavá událost, kdy si Robin Hronek přidal na Skype nějakého člověka, který také skládá elektrofonickou hudbu a předvádí jí na serveru http://bandzone.cz . Ihned druhý den si tam Robin Hronek založil účet a přidal si tam profil kaúpely, kde předvádí svojí hudbu také. ZTrvalo to dost dlouho, než to začlo fungovat, nehleděš na to, že chvíli nešel celý server.n Konečně se to povedlo a další místo, kde je hudba Robina Hronka je na adrese http://bandzone.cz/robinhronek.

Co se týká hudby na tomto profilu, není tam, nic jiného než to, co je na hlavním webu, službě SoundCloud a našli bychom ještě více míst s jedním a tím samým hudebním obsaherm. Důležité ale je, oslovit co nejvíce lidí.
Nyní můžeme konečně přivítat zájemce o amatérskou tvorbu elektronické hudby Robina Hronka ma jewho profilu na BabdZone,cz. Trvalo to trochu dlouho, ale konečně je to tady!. Pokud jste se již s hudbou Robina Hronka setkali nejlépe na www.rhmusic.org. tak už víte o co jde.
nyní se o této hudbě mohou dozvědět a něco si i poslechnout i uživatelé BandZone. kde je spousta začínajících, ale i pokjročilých, nebo dokonce i profesionálních hudebníků a kapel, které a ktewří mohou v hudbě ledacos poradit, spolupracovat, nebo pomoci k tomu být známý jako další z mnoha tvůrců elektrofonické hudby, kteří v ovlasti své tvorby jdou ve stopách Jeana Michela Jarreho, Vangelise, Mike Oldfielda, možná Didiera Marouaniho, případně kapel Kraftwerk, Depeche Mode, Alpha Wille spolu s kapelami a hudebníky, kteří se věnují moderním trendům v oblasti Hip-Hopu, Techna, Dance, Trance, Jungle apod., což jsou typy elektrofonické hudby, které Robin Hronek pokládá za podřadnější, ale nevyhýbá se jim v posdlechu a možná že časem ně+co takového i zjusí třeba ve stylu hudby skupiny Prodigy. Necháme se překvapit

Redakce RHMUSIC.