Robin Hronek DJem

22. září 2012 v 17:53 | Redakce RHMUSIC |  Novinky
O nové službě, kde je pár dní hudba Robina Hronka na http://mixcloud.com/robinhronek jsme Vás informovali v minulém článku. Rýdi bychom Vám představili Robina Hronka nejen jako skladatele, ale také jako DJe. Znamená to, že na své nové hudební stránce na MixCloudu není jen jeho vlastní tvorba v osobním podání, ale také jeho tvorba v podání jiných hudebníků a DJů.

Pokud nás čtete pravidelně, jistě víte, že v Březnu r 2012 jsme zažili doslova hudební explozi u Robina Hronka, který se alespoň pro širokou veřejnost jako hudebník na dlouhou dobu oidmlčel v letech 1995 -2012. Jeho nový hudební přítel, o kterém jsme zde již také psali, mu pomohl ke skládání hudby způsobem, díky kterému to zní téměř profesionálně, takže is už nyní můžete i Vy poslechnout něco z toho, co dělá Robin Hronek se svými úřáteli, o kterých je zde k dispozici rubrika o Osobních neobvyklých zkušenostech R.H. v hudbě.

Zápkava ukázek je taková, že SoundCloud nestačiul a je tu MixCloud. Pedpovídalo pojednání v těch osobních neobvyklých zkušenostech R.H. v hudbě o tom jak se Robin Hronek stal slavným díky podobnému kamarádovi? Je to možné, protože jak Konwan Skywalker, tak Pedro J (dle přezdívky na Interhnetu) má společné vlastnosti jako: Oba jsou elektrikáři, oba rozumí hudbě, kde se orientují na moderní taneční hudbu, tvoiřenou většinou elektronicky (disko, techno, trance, house,hip-hop). Pedro J skládá, ale Konwan Skywalker skládat hudbu neumí. Ten je maximálně DJ, což je sice skoro skládáíní, ovšem nová hudba nevzniká.

Pedro J některé skladby Robina Hronka předěšlal podle sebe, aby zněly moderněji a bez chyb. Oproti Kobwana Skywalkera byl ve výhodě, že umí sám skládat, a tak mohl v podstatě opravit skladbu předěšláním sám osobně. Nepotřeboval tak pomoc od jiných hudebníků, kteří by pomohli hudbu Robina Hronka vyxledpšit nejlépe tak, aby z toho šlo vydat desku, která by se možná i prodávala.

I dobré skladby, složené již na počítači Pedro J předěšlal k obrazu svému, protože mu originál nepřipadal dost zajímavý. To se v populární hudbě občas dělá. Říká se tomu Remix, nebo Cover. Robin Hronek si udělal z dostupnýcj předěšlável své hudby od Pedra J malou kompilaci a tak se stal také DJem. U hudby skládané na počítači to ani jinak nejde, protože eventuální koncert by už koncertem v pravém smyslu nebyl. Není totiž co dšělat. Bše je hotové, takže takový druh vežerjného vystoupení, není koncert, ale jakásoi disko-party, nebo technoparty, kde se hudba akorát pustí. Dá se do toho maximálně hulákat, ale to u tanečních skladeb Robina Hronka najdeme již v podobě studiové nahrávky.

Oproti ostatní modertní taneční hudbě tu máme silný vliv vzpomínek na Matějskou pouť a zálibu v pouťové atmosféře vůbec. Zmíněný kamarád to bohužel moc neschvaluje. Také děšlá taneční hudbu, alůe pro dnešní trednd je to moc jemné. Taneční skladby s poťovou inspirací jsou úmyslně hlučné a přeřvané, aby to vytvořilo pouťovou atmosféru randálem. Oproti pouti se tu ale nemíchá růzuná hudba z různých atraskcí, to by nebyla hudba, ale randál, nicméně mohou provozovatelé atrakcí tuto hudbu použít a maqjá i hotové různé výkřiky pro vylewpšení atmosféry.

Na pouti se výborně ujal výkřik "ATTENCIOOOOON!!!!!" se zatroubením, který původně pochází od skupiny 666 z jejího jediného alba. Našlo si to cestu i do hudby Robina Hronka. Patří k tomu i výzva, abychom se připoutali, nebo že oidjíždíme, nebo že jízda končí, už s efektem. Co kdybychom si takovou hodně pouťovou skladbu pistili?! Byla by to na ukázku skladba Shake Extreme z připravobaného alba Dance Extasy. Najdeme ji na adrese http://soundcloud.com/robin-hronek/robin-hronek-shake-extreme . ATTENCIOOOON tam sice není, ale je tam něco jiného :-).Aspoň si můžeme zkontrolovat, jestli nás sledujete, a prosíme Vás, abyste nám sem pro výše zmíněšnou kontrolu napsali, co je v této skladbě za výkřik, díky kterému to má být podobná legrace jako ATTENCIOOOOON u 666. Děkujeme.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama