Ztracený článek o RHMUSIC GrandTour 2016 a neb, o co jsme přišli

17. dubna 2016 v 19:49 |  Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Tragická událost, způsobena zablokováním webu časopisu Nový Svět postihla i hudbu Robina Hronka, alespoň u zpráv o ní z české pobočky organizace BATRADIS, kde byl podrobný článek s programem celé koncertní akce. Mimo tuto komunitu tam byl článek seznamující veřejknost s hudbou Robina Hronka všeobecně.

O Co jsme přišli? Hlavně o kompletní program turné, kde byl kompletní přehled koncertů od začátku turné, kdy perobíhá doslova obrovaský maraton po Evropě, neboť každý pátek je jeden koncert. Řazení míst konání koncertů je ponškud chaotické a koncertní persdonál tak dosti nadává na organizaci turné. Nezbývá nám, než souhlasit, a podíváme se, o co jste hlavně podle nás Vy přišli, pokud jde o informace, které mají u žen Robina Hronka zpopularizovat, aby byl o něj zájem.

Důvodem k chasotickému uspořádání letošního turné, je oslava dokončení úprav počítačových sítí poboček organizace BATRADIS hlavně v Evropě tak, aby pracovníkům naší české pobočky byl umožněn bezplatný přčístup na internet, kdy pracovníci poboček Batradisu, kteří mají internet, za který normálně platí, sdíleli čístečně svoje připojení. Dokončení práce pak daná pobočka v daném městě oslaví koncertem Robina Hronka. Vše je připraveno a ohlášeno, takže se musíme přizpůsobit.

Proč na to koncertní personál, který je tvořen techniky, stavebními dělníky, lešenáři, elektrotechniky, zvukaři, osvětlovači, řidiči a provozovateli občerstvení, nadává? Robin Hronek a jeho nejbližší přátelé, hrající též na různé hudební nástroje vždy přicestují letadlem. Vše ostatní se dopravuje po zemi auty, kamiony a autobusy, kdy by bylo na místě organizovat pořadí koncertů tak, aby bylo vše při cestě. Běšhem týdne by se trak přejelo z místa na místo a bylo by vác času vše rozebrat, převézt a znovu smontovat. Protože pófium každá pobočka postaví sama, vozí se aparaturta hudebníků, část hudební a světelné aparatury, takže by při troše přžemýšlení nad tím, kde je toho nejvíce a mít třeba každou zemi pohromadě, našla by se chvíle i na poznávání daných měst. Bohužel to tak není, takže je to honička, alespoň pokud šlo o dosavadní program. Zatím to není jisté, ale naši kolegové ve Velké Británii, Francii a Německu se snaží u toho více myslet, takže bychom to po řadě koncertů v Anglii měli mít až na malý odskok do Hamburku pohromadě a absolvovat koncerty ve Francii a Německu najednou a v zásadě to nějak vzít ze západu na východ.

Ve článku na tom zablokovaném webu se taky řešila tisková chyba na jednom z plakátů, kde byly šp
atně datumy. 5. a 13. Dubna 2016 nebyl pátek, který byl 8. a 15. V popisui programu to ale bylo správně.

Tento první plakát je v pořádku a obsahuje informace o začátku akce, jterá začala doma a byla právě velmi náročná.

Druhý úlakátmá právě tu zmíněnou tickovou chYbu. Koncerty v Delftu nebyly 6tého a 13tého, ale 8mého a 15tého, protože 6. a 13. nebyl pátek. Všechny koncerty jsou v pátek.

Dále by mělo být vše v pořádku i po stránce tisku i organizace, což Vám nyní ukážeme.


Poslední momentálně dostupný plakát už chybu nemá, ale chybí tam, že je to kždý pátek ve 20 hodin. To ale nevadí, protože datum konání každého koncertu je správně, i když je dole ščpatně rozsah této části turné.

Až na odskok do Hamburku je to celé Anglie a doufáme, že další plakát už žádnou chybu mít nebude. Necháme se překvapit a uvidíme.

Co je však důležité vědět je, že obecenstvo na těchto koncertech včetně minulých turné nebylo tvořeno širokou veřejností, která by si koupila vstupenku a my tak mohli vydělávat, ale byli to pracovníci dané pobočky s přáteli a rodinami, kteří pomáhali s organizací a se vším, co je potřeba. Platí to i o našich lidech, kteří jsou u nás kamarády Robina Hronka a bez ohledu na pohlaví, vykonávali potřebné práce.

V tomto ohledu stojí za zmínku příbuzní jedné z účinkujících - Marie Smaulové, kdy se její mladší teta Rose Atkinson naučila řídit obrovský kamion, neboť z Prahy do Vídně vezla vybavení hudebníků velkým vlečným kamionem, táhnoucím za sebou obrovský přívěs, nalopžený uvedenou technikou, který má 16 náprav se dvojitými koly.


Tohle tam bylo, takže vidíte, že peníze z toho nejsou, protože si to organizace BATRADIS celé udělala sama pro sebe, i když by se mohlo zdát, že veškeré vybavení, doprava, strava, ubytování a platy dělníků, stojí hodně peněz. Ani to moc nestálo i když na co jsme nestačili, to jsme zaplatili. Provoz kolotočů a některých restaurací na to vydělá, ale nic z toho neuzbyde. V některých barech a restauracích pod Batradisem se promítají přímé přenosy z těchto koncertů. Ty není nutno sledovat všechny, protože jde vlastně o jeden koncert na různých místech. V rámci oslav úspěchu v peoješktu Robinhelp, či v jiném úspěchu poboček v Číně, Japonsku a zemích se specifickou folklórní hudbou se některé věci a skladby mírně upraví, aby zněly čínsky, japonasky, nebo rusky, či arabsky. Podobně to totiž dělá Jean Michel Jarre. Lépe řečeno: Robin Hronek to dělá podle Jarreho.


Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama