Říjen 2016

Je hudební kariéra Robina Hronka ohrožena?

28. října 2016 v 14:39 Novinky
Doufejme, že jde jen o smůlu v podobném duchu, jako na příklad, když jdete ven, začne pršet a vy jste si zapomněli deštník, nebo jste někde venku, chce se Vám na záchod, který nemůžete najít. Když nějaký najdete, je mimo provoz. Robin Hronek takovou smůlu má hlavně na lidi. Ti nemají na nic čas, takže není jisté, zda Robin Hronek jako hudební skladatel neskončil.

Vypadá to, že nekončí, protože nejen na tvorbu hudby, ale i na spoustu jiných věcí potřebuje počítač na tvorbu mediálního obsahu různých webů a jiných prezentací svého kontaktu s mimozemskou civilizací z planety Albedor, kam patří jeho nápad s novou charitativní agenturou na péči o zdravotně postižýené s názvem PCA Praha, ale i hudba.

I na hudební tvorbu samotnou je potřeba, aby měl v pořádku hlavní stolní počítač, který i přes skutečnost ýže je značně zastaralý, lze na něm nejen skládat hudbu, ale i pracovcat s grafikou a základněš stříhat nejen zvuk, ale i video. Pomineme-li skutečnost že kvůli hudební tvorbě vše funguje nejlépe ve Windows, jediná spolehlivě fungující verze tohoto systému od Microsoftu je Windows XP, szane se za čas, že se počítač za nějaký čas zpomalí a je nespolehlivý. Stačí jej pouze vyčistit od prachu, s čímž potřebuje Robin Hronek pomoci.

Přčestožer notebooky nejsou tak výkonné jako stolní počítače, vybral si Robin Hronek jako náhradní počítač notebook HP Pav ilion G6, který patří mezi notebooky, snažící se nahradit stolní počítače, ale zůstat přitom přenosnými. To však není zcela jednoznačné, protože do terénu takovýto notebook není. Aby i HP Pavilion G6 mohl zastupovat stolní počítač, má obrazovku o úhlopříšce 15.6 palců s rozlišením 1366x768, což dává dostatek prostoru na pohodlnou klávesnici, stereofonní zvuk, optickou mechaniku DVD-R/W, docela bohatou výbavu konektorů (2 USB 2.0, 1 HDMI, 1 Ethernet RJ-45, 1 D-Sub VGA, 1 Jack 3.5 mm na mikrofon a 1 Jack 3.5 mm na sluchátka/reproduktory). Jinak nechybí Webkamera, mikrofon, BlueTooth a WiFi. Něží to na Windows 7 Home Premium 64bit, takže i to je už trochu zastaralé, což nevadí. Díky tomu i hudbu na tom půjde dšlat a provoz na baterie umožní asi 90 minut pracovat při výpadku proudu i na úsporný režim, protože i při kancelářské práíci umí notebook pěkně topit a hučet.. SSD ještě nebylo.

Naštěstí aktualizace obsahu webo o hudbě robina hronka na adrese http://www.rhmusic.org, podléhá intenzitě tvorby, kde má být u něktzerých alb umožněn poslech celé desky zdarma na MixCloudu, což bude třeba také technicky dořešit, stejně jako tvorbu samotnou na notebooku. Tak bude dost času na vyčištění starého stolního počítače, případně na jeho vyhození po nákupu nového.

Máme tady odkaz na Video, kde Vám o tom Robin Hronek sám něco poví:


Proč je přerušeno, nebo ukončeno koncertní turné GrandTour 2016?

23. října 2016 v 17:24 Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Jistě jste si všimli, že v září přestaly vycházet na našich stránkách v sociálních sítích zprávy o koncertech Robina Hronka, konající se vždy v pátek večer v nějakém městě různě po světě. Je to způsobeno tím, že organizace BATRADIS měla ve Frankfurtu nad Mohanem svou mezinárodní konferenci a nyní v Řijnu měla mezinárodní konferenci společnost Allied Social Services, jejíž součástí je PCA Praha. Narozdíl od Batradisu, který má mezinárodní konference každý rok někde jinde, Allied Social Services to má každoročně ve Stockholmu. Některé koncerty byly tedy součástí uvedených akcí.

Dalším důvodem zastavení turné, je řešení technických problémů s propojováním sítí poboček organizace BATRADIS na ostrovech a jiných kontimentech, než jsou ty v Evropě a Asii, které se rozhodly pomoci té pražské tím, že zprostředkují přístup na internet zdarma svým pracovníkům po svém intranetu. Zatím se může trochu použitelně připojit jen jedno zařízení, což je k ničemu. Na oslavu dokončení úprav dané pobočky bude Robin Hronek a jeho spoluúčinkující pozváni danou pobočkou, aby tam zahrál.

Dalším faktorem je zhoršující se počasí, takže již není tak docela možné pořádat velké hudební a světelné show pod širým nebem na ploše stadionu, nebo speciálním areálu, místo čehož je pomalu potřeba přesunout koncerty pod sřechu do sportovních hal, nebo kongresových center. Navíc záleží na rozhodnutí generálníhoředitele dané pobočky - konkrétně hklavní pobočky pro fanou zemi, jestli pomůže.

Turné bude pokračovat. Budeme Vás informovat.