Nouzováý plán pro aktualizace webu

30. ledna 2017 v 16:52 |  Technické vybavení
Ackoli se nejedná o technické vybavení ke tvorbě hudby, lze chápat jako technické vybavení i to, na kterém se ůpřímo hudba nedělá, ale stejně jako weby, blogy a sociální sítě, pro inovativní řešení životních potíží lidstva, která Eobin Hronek vymyslel a i on sám je může využít, pokud budou fungovat, všechno se na něčem tvoří. I hudba má webovou prezentaci, stránky na sociálních sítích, jako je Facebook a Google+, spolu s kanálem na YouTube, ale na rozdíl od inovací života, jsou zde navíc ještě speciální sociální sítě na hudbu, jako je SoundCloud, MixCloud a český web Bandzone.cz.

Soustřeďme se však na web, který je na doufáme že již známé adrese http://www.rhmusic.org, který je ač píšeme již rok 2017 vytvořen za použití velice zastaralé technologie a Aaktualizace, nebo publikce nového obsahu probíhá kopírováním souborů do webové složky v internetu pomocí protokolu FTP. Zmíněná zastaralá technologie, ktzerou je tvorba webu v programu Microsoft FrontPage 2000, běžícího ve Windows XP sice dokonale plní informační účel, avšak hlavní počítač Robina Hronka, kzerý běží na tomto zastaralém systému již není spolehlivý. Doufáme, že je jen potžřeba vyčistit vnitřek počítače od prachu. Náhradní počítač kje notebook s Windows 7, kde FrontPage nefunguje, ale lze použít Microsoft Word, nebo Publisher 2007.

Pokud Robin Hronek nesežene nějakého svého kamaráda, který by mu pomohl počítač vyčistit, uvažujeme o nouzovém řešení, které by spočívalo ve vytvožení nového webu o hudbě Robina Hronka na nějaké službě na tvorbu webu zdarma s možností vytvářet web online pomocí webového vývojového prostředí, jako je třeba Webnode.cz. Na Nový web by se přesmšěrovala doména rhmusic.org a původní hosting by se zrušil. Výhodou by byl moderní vzhled a částečně peofesionální funkcionalita a úspora provozních nákladů. 1147 Kč ročně sice nenéí moc, ale občas to vadit může. Nevýhodou by byla ztráta možnosti mít speciální fanouškovský e-mail typu uzivatel@rhmusic.org, kde prostředí pošty neodpovídá grafice webu, nýbrž grafice webu podkytovatele služeb, jakými je Internet.cz as.s. na portálu FORPSI - www.forpsi.com. Hudební ukázky tvorby by byly na SoundCloudu a MixCloudu a ne přímo na webu.

Doufáme, že k tomuto opatření nebudeme muset sáhnout, protože nevýhodou webového vývojového prostředí může být skutečnost, že vybraná šablona, nebo barevné schéma úplně nevyhovuje, což se dá bez znalosti kódu CSS vyřešit dost špatně. Zatím se nic neděje, protože Robin Hronek má spoustu jiných starostí, se kterými by mu hudební popularita pomohla k nějaké partnerce, což by šlo použít i na různé inovativní nápady ohlkedně řešení životních potíží lidstva.

Držme mu palce.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama