Projekt Social desert

13. listopadu 2018 v 17:57 |  Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Rádi bychom Vás ujistili, že hudební kariéra Robina Hronka nekončí, Rozhodně to platí o komunitě lidí, o kterých se všude jinde můžete dočíst jako o mimozemšťanech tz planety Albedor, nebo organizaci BATRADIS, případně PCA Praha, což je všechno jedno a totéž. Aby byl Robin Hronek pro ženy atraktivní, přinášíme Vám tento článek:

Projektu s názvem The Social desert (Sociální pustina) předcházelo album Noise of the silence. Oboje by šlo na počítači díky programu Renoiser 2,8,0 a rlzným VSTI Pluginům udělat skoro tak dobře, jako ve spolupráci se skupinou jeho kamarádek z toho Albedoru, ale trvalo by to dlouho. Skládání a rovnou i natáčení ve skupině dalších hudebníků v organizaci Batradis zabere asi týden a po zhruba asi dalším týdnu, kdy se to stříhá, mixuje a doupravuje, to vychází. To platí konkrétně u elektrofonické hudby, V případě rockové, metalové a jiné hudby, kde se váce hraje doopravdy živě, trvá natáčení déle.

Od výběru z celé hudební tvorby s názvem Rarities and essentials, ze které si i Vy můžete poslechnout vlastní podání skladby Popcorn a zatím ještě nezařazenou skladbu The Beat of heart, se akorát se svými přáteli Robin Hronek pokusil o něco v podobném smyslu jako Jean Michel Jarre s projektem Electronica project, akorát s vlastní hudbou a hudbou jeho přátel pod názvem Radiotronica.

Špatný zdravotní stav matky Robina Hronka byl inspirací pro Nouse of the silence, ale i přes pobyt jeho matky ve dvou nemocnicích, to nešlo udělat jinak, než se svými přáteli. Některé věci ovlivnil opět Jean Michel Jarre s již třetím pokračováním alba Oxygene a vydáním celé trilogie. Nejen díky Romaně Laisonové, ale i v oslovení Robina Hronka hudebním stylem, seš i u něj stala zdrojem inspirace hudba skupiny Approaching Nirvana-

V okamžiku kdy Jean Michel Jarre vydává novou poněkud prapodivnou desku s názvem Planet Jarre, Pistil se Robin Hronek se svými přáteli do něčeho v podobném smyslu. Znamená to konkrétně že jde o výběr z celé, nebo nedávné tvorby, smíchaný s něčím novým, což je u Planet Jarre Jean Michel Jarre s rozdělením hudby na 6 kategorie:

1. Landscapes
2. Sequences
3. Themes
4. New releases

U robina Hronka je to vlastní tvorba, akorát chybí kategorie Themes, takže jde o trojalbum. V závislost na rozdělení kompilace do třech kategorií, jde o Noise of the silence s něčím z Radiotroniky a nezařazených věcá nově složených, takže to dává jiný smysl. Rádi bychom potěšili sběratele kuriozit, což bude pro Vás jen taková zajímavost. Social desertb vychází v organizaci Batradis jako sběratelský balík, obsahující album včetně koncertu s názvem Social desert Live jak v digitální, tak analogové formě. Znamená to, že balení obsahuje 4 CD a ve druhé kapse 4 kazety a 4 gramofonové desky.

U vydání na gramofonových deskách LP je zajímavá technologie jednak vyřezávání, ale i lisování. Aby bylo i u klasických elpéček dosaženo špičkového zvuku, byla zde použita technologie řezání drážky předlohy pro výrobu matrice, spočívající v žezání drážky ve vysokém rozlišení, kdy řezací stroj nevyřezává drážku mechanicky řezací jehlou, ale drážka je do vinylu vytavována laserem. Lisování kopií je zde i u Batradisu v malých nákladech, takže lze používat klasickou matricdi pro mechanické lisování, abšak to by nebylo ono. Zjednodušeně řečeno je zde tedy použitá tepelná matrice, kdy se nelisuje horký negativ stran desky pomocí tlaku, ale struktura je do desky vypálena zářením. Nevýhodou je, že i takto vyrobená deska bude hrát naprosto dokonale na běžném gramofonu jen omezenou dobu. Už po přehráních bude hrát skvěle, ale jen jako běžná nová deska. Určité edetajly ve struktuře drážky, které běžný posluchač málokdy uslyší, budou klasickou gramofonovou jehlou obroušeny. Proto se doporučuje používat gramofon s optickým snímáním desky, což se u Vás nevyrábí, aůe v domově organizace Batradis to bylo běžné v době analogových nosičů. I u Vás se zase začaly gramofony a dlouhohrajhící desky vyrábět pro lidi, kteří nedají na gramofon dopustit, protože mají pocit že deska zní lépe než CD a digitální zvuk vůbec.


Co se týká těch kategorií, tak Landscapes je jakýsi relaxační výběr hudebních krajin. Jak napovídá název celého projektu, tyto hudební krajiny jsou vybrány a sestaveny do jednoho celku tak, aby se posluchač cítil mírně zklíčeně a opuštěně. smyslem je vyjádření pocitu odcizení, osamění člověka v dnešním světě, kdy lidé nemají na sebe čas.

O něco veselejší je pak kategorie Sequences, kde jde o výběr posledních ritmických skladeb. Verškeré nové věci jsou pak v kategorii New releases. Na mezinírodní konferenci Allied Social Services 2018 ve Stockholmu byla premiéra koncertu Social desert Live, což je z toho trojalba živě od všeho něco a je to čtvrtý nosič v tom sběratelském balíku. Velký koncert s tímto obsahem byl v Hamburku z čehož vychází DVD

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama