Social desert Live 2020 je tu i v epidemii Koronaviru

11. května 2020 v 16:23 |  Osobní neobvyklé zkušenosti RH ohledně hudby
Letošní jaro bylo náročné díky epidemii Koronaviru, která postihla nejen celý sdvět, ale i komunitu lidí, známou jako Batradis, mimozešťané z Albedoru a PCA Praha, což většina z Vásd bere jako imaginární svět Robina Hronka. Tím pádem by vše mělo perobíhat zcela normálně a všechno by mělo být v naprostém pořádku. Jelikož ale nejde tak úplně o nějaký ten osobní imaginární svět, i tato komunita byla postižena touto katrastrofou, která naštšstí pomalu končí.

Všichní dýcháme jeden a tentž vzduch , který obsahuje nebezpečné virya tak se epidemie Covid-19 dotýká i těchto lidí. I mimo tuto komunitu začíéná pomalu vše fungovat uvbolňováním karantény, alew konkrétně i v České republice letos nebudou v létě bžádné festivaly a velké veřejné akce kromě těch, které pořádá právě organizace Batradis. Díky pokročilejší technice jkde spoustu věcí dělat dříve, než to umožní uvolnění pravidel vládou dfaného státu. Výroba a distribuce roušek, desinfekce a dalších ochranných prostředků preoti viru SARS Cov-2 pozdržela všechny činnostti, díky kterým to i mimo tuto organizaci začíná vypadat nadějně.

Takovou akcí je již po několikáté světové koncertní turné Robina Hronka, známé v poslední době jako Social desert Live, které se i letos přes epidemii COVID-19 může konat víceméně normálně až na nějaké úpravy hygienických pravidel tak, aby odpovídaly předpisům a nařízení vlád zemí, kde mají být jednotlivé koncerty.

Děkujeme proto zejména kolegům z dánského Batradisu za výrobu jídelních budek a ochranných štítů, aby i velká účast publika byla bezpečná. Proto bude první kopncert 15. 5. v Nrně, kde ale zatím nemáme dostatek těchto jídelních budek a zábran, takže bude třeba použít obecné berzpečnostní púředpisy. V případě tohoto prvního koncertu na Šelepce jsme počet návštěvníků omezili asi na třetinui při zabrání celého stadionu. Tím pádem nám stačí omezený počet konzumačních budek v celkovém počtu 60 kusů a jedné sklříňové Avie průhledných zábran. Rozprostřením publika po všech tribunách docílíme minimálních dvoumetrových rozestupů lidí od sebe a desetimetrovýcvh odstupů od okének občerstvení. Ti kdo nic nejí a nepijí, jsou povinni mít nos a ústa zakrytá rouškou, před jídlem si musí desinfikovat ruce a prodejci občerstvení musí mít roušku a pravidelně si měnit rukavice a desinfikovat ruce.

V rouškách musí hrát i účinkující hudebníci spolu s Robinem Hronkem. Veškerá aparatura se musí desinfikovat, protože hlavně Robinu Hronkovi by se v rukavicích moc dobře nehrálo, i když jde spíše než o hrtaní tak jde o ovládání různých zařízení na tvorbu hudby a zvuků šoupáním posuvných potenciometrů a otáčení otočných knoflíků na přčístrojích na zvukové efekty a o úmělecké vedení celé akce.

Letošní ročník nejspíše proběhne na různých místech v České republice, protože i mimo organiízaci Batradis se epidemiologická situace ohledně šíření COVID-19 vyvíjí natolik dobře, že již počínaje 11. květnem otevírají zahrádky restzaurací a hospod, obchodsní centra zatím bez kaváren, restaurací a posezení a mluví se i o tom, že asi tak od 15.6. nebude povinné nosit na veřejnosti roušku.

Aby koncerty mohli sledovat i kolegové z USA, Itálie, Španěšlska, Francie a Anglie, vždycky se koncerty streamovaly, ale dneska to má ještěš větší smysl, aby to každý sledoval doma, nebo v malých skupinách. Uvidfíme jak to půjde.

Redakce RHMUSIC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama